Mums rūpi

Verslo atstovams dažnai nebeužtenka rūpintis numatytais darbais, vykdomais užsakymais, sutarčių vykdymu, tiekimo grandinės užtikrinimu, darbuotojų atlyginimu, gerbūviu ir kitais kasdieniais reikalais. Nors darbų niekada netrūksta, privalu atsigręžti į visuomenę ir vyraujantį laikmetį prisidedant prie pagalbos tiems, kam jos labiausiai reikia.

Padėti ir ugdyti – UAB „Sakalas” įgyvendinami visuomeniniai socialiniai tikslai, apimantys pagalbą sunkiai gyvenantiems ir laikmečio įvykių paliestiems bei visuomenės, ypač jaunosios kartos, ugdymą į prioritetus iškeliant konstruktyvios diskusijos aktualiomis temomis ir sveikos gyvensenos svarbą.

Prisijungiame prie pilietinės iniciatyvos „41 proc. mažiau naftos“

Tiesa ta, kad pasaulis vis dar priklausomas nuo naftos ir ši priklausomybė nemažėja, o kasmet užfiksuojamas vis naujas naftos suvartojimo rekordas. Priklausomybė nuo naftos lemia ne tik Žemei pražūtingus klimato kaitos procesus, tačiau destabilizuoja ir geopolitinę pasaulio sanklodą.

Siekiant teigiamo pokyčio, kartu su kitomis 150 Lietuvos įmonių jungiamės prie pilietinės iniciatyvos „41 proc. mažiau naftos“, kurios tikslas – sumažinti naftos vartojimą 41% iki 2030 metų, lyginant su 2021 metų lygiu. Prisidedame prie manifesto, kuriame kviečiama Seimą nustatyti konkretų naftos degalų vartojimo mažinimo tikslą ir įpareigoti Vyriausybę parengti planą, kaip šį tikslą pasiekti.

Kaip teigia iniciatoriai Lietuvos pramoninkų konfederacija: „Esame įsitikinę, kad šį ambicingą tikslą galime pasiekti bendrų pastangų dėka, skatinant atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą, netaršų transportą, gyventojų ir verslo iniciatyvas mažinti naftos naudojimą.”

Savo ruožtu, tikime, kad Lietuva gali būti pavyzdžiu kitoms valstybėms, kaip mažinti priklausomybę nuo naftos importo.

Padėkime Ukrainos kariams apsisaugoti bei pasiekti pergalę kovoje už mūsų visų laisvę prisidėdami prie paramos akcijos RADAROM!

Akcijos metu visi kviečiami aukoti vienam tikslui – apsaugoti už Ukrainos ir visos Europos laisvę kovojančius karius. Už akcijos metu surinktas lėšas bus perkami Lietuvoje gaminami saugaus kario paketai, kuriuos sudarys: naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis ir individualus antidronas.
Kiekvienas euras – žingsnis arčiau pergalės.

Prisidėjome prie akcijos „Maltiečių sriuba“

Maltos ordino pagalbos tarnyba „Maltiečiai” jau 18-liktus metus rengia akciją „Maltiečių sriuba“ prie kurios šiais metais finansine parama globojamiems seneliams prisidėjome ir mes. „Maltiečių sriubos“ akcija ilgainiui tapo įkvėpimu dalintis gerumu ir rūpesčiu su stokojančiais. Gera įnešti bent šiek tiek šviesos į namus tų, kam jos labiausiai reikia.

Bendradarbiaujame su labdaros ir paramos fondu „Maisto Bankas”

Šiuolaikiniame pasaulyje itin svarbu neužsimerkti kitų nelaimėms ir vieni kitiems ištiesti pagalbos ranką. Pagalbos ranką žmogui, pagalbos ranką mūsų žemei. Net trečdalis pasaulyje pagaminto maisto yra nesunaudojama arba išmetama. Kasmet maisto atliekos Europos sąjungoje sudaro 90 mln. tonų arba 180 kg vienam gyventojui. Tuo tarpu 55 mln. žmonių (arba 9,6 proc. ES valstybių narių gyventojų) gali sau leisti kas antrą dieną įsigyti kokybiško baltymais turtingo maisto.

Todėl jau nuo pat veiklos pradžios UAB „Sakalas” bendradarbiauja su labdaros ir paramos fondu „Maisto Bankas”. Siekiame ne tik kuo mažiau švaistyti ar teršti savo aplinką, bet ir padėti tiems, kuriems to tikrai reikia.

Maisto švaistymas – ne tik neišnaudota galimybė pamaitinti alkstančius, bet ir veltui eikvojami kiti ištekliai: žemė, vanduo ir energija, darbo jėga.

Palaikome sportą ir aktyvų gyvenimo būdą

Jau nuo 2021 metų džiaugiamės bendradarbiavimu su stipriausia šalies sostinės sporto organizacija – krepšinio komanda Vilniaus „Rytas”.

Šį bendradarbiavimą veda panašios vertybės – aktyvus, sveikuoliškas gyvenimo būdas bei sportas. Jau prieš keletą metų užsimezgusi partnerystė leidžia krepšinio gerbėjus supažindinti su sveikomis užkandžių alternatyvomis, motyvuoti rūpintis savimi ir dar labiau pamėgti aktyvų laisvalaikį.

Skatiname vaikų užimtumą bei įsitraukimą į įvairius edukacinius projektus

Mums rūpi naudingas vaikų užimtumas, tad aktyviai prisidedame prie įvairių sportinių renginių, mokslinių konferencijų, mokyklų ir organizacijų organizuojamų koncertų.

Prisidėjome prie Klaipėdos Universiteto 5-12 klasių mokiniams organizuojamos mokslinės konferencijos „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“ įgyvendinimo apdovanodami konferencijos dalyvius, laureatus bei prizininkus.

Prisidėjome prie Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos 50-mečio jubiliejinio koncerto įgyvendinimo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuriame renginio metu muzikavo 1000 muzikos mokyklos auklėtinių

Sveikame kūne – sveika siela, todėl skatiname vaikų įsitraukimą į įvairius sportinius renginius, tokius kaip gimnastika, dailusis čiuožimas, bėgimas, krepšinis ir kt.

Ukrainos paramos renginys

Ištikus baisiam karui neliekame abejingi – prie Ukrainos palaikymo prisidedame finansiškai, stipriname ryšius su partneriais šioje šalyje bei skatiname fizinius žmones prisidėti prie vykdomų paramos rinkimo akcijų. Viena tokių iniciatyvių žmonių rengtų akcijų kvietė žmones aukoti, o mes visus šaltą žiemos dieną atkeliavusius prisidėti, vaišinome gardžia sušildančia „Mamos konservai“ sriuba.

Energetika

Šiuolaikinis tvarumo iššūkis skatina įmones ieškoti įvairių būdų sumažinti aplinkai kenksmingą poveikį. Viena tokių iniciatyvų – nuo liepos mėnesio UAB „Sakalas” naudojama 750KW galios saulės elektrinė. Remiantis naujausiais duomenimis, žaliąją energiją generuojanti saulės elektrinė jau pasiekė įspūdingų rezultatų: į atmosferą išmesta beveik 50 tonų mažiau CO₂, tai leido išsaugoti jau daugiau kaip 20 tonų anglies bei beveik 3000 medžių.

Sprendimas saulės energiją integruoti į kasdienius procesus atspindi verslo atsakomybę. Tokios investicijos ne tik mažina aplinkai kenksmingas emisijas, bet ir gali sumažinti energijos sąnaudas, o tai, savo ruožtu, leidžia taupyti resursus ir efektyviau valdyti verslą. Tai puikus pavyzdys kaip tradiciniai energijos šaltiniai gali būti pakeičiami į švarius ir efektyvius sprendimus, prisidedančius prie aplinkos apsaugos bei oro taršos mažinimo.